ABC News zbulon detaje nga raporti i dytë për lagjen “Punëtore” të Gjirokastrës

schedule22:11 - 15 Janar, 2018

schedule 22:11 - 15 Janar, 2018

ABC News ka mësuar disa detaje në lidhje me studimin e dytë të kryer për shkarjet e tokës në lagjen “Punëtore” të Gjirokastrës. Në raportin e ekspertëve të ardhur nga Tirana, thuhet se banorët e pallatit pesë katësh do të rikthehen në banesat e tyre pasi objekti nuk rrezikon.
Zona do të monitorohet vazhdimisht nga gjeologët dhe bashkia. Gjithashtu parashikohen edhe ndërhyrje për të shmangur rrëshqitje të tjera të tokës./abcnews.al