9 viktima dhe 359 raste të reja me COVID-19 në Greqi

schedule18:39 - 17 Shtator, 2020

schedule 18:39 - 17 Shtator, 2020

Autoritetet shëndetësore në Greqi kanë raportuar 359 raste të reja me koronavirus, ndërsa 9 pacientë kanë humbur jetën.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 325, dhe deri më tani janë shënuar 14, 400 raste.

Gjithashtu 69 qytetarë ndodhen në intubim.

Ekspertët i bëjnë thirrje qytetarëve të tregohen të kujdesshëm dhe të respektojnë masat.

/abcnews.al/