7 të famshmit që u penduan për tatuazhet e tyre dhe u dhanë tjetër kuptim

schedule16:44 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 16:44 - 6 Dhjetor, 2021

Rëndësia e tatuazheve që mbajmë në trupin tonë mund të ndryshojë me kalimin e kohës. Të famshmit, si ne të tjerët, mund të pendohen që kanë disa tatuazhe. Edhe pse shumë prej tyre zgjedhin të fshijnë përgjithmonë fotografitë dhe mbishkrimet e padëshiruara nga lëkura e tyre, të tjerët përdorin zgjuarsinë dhe imagjinatën e tyre për të ndryshuar tatuazhe të tilla dhe për t’u dhënë atyre kuptime të reja pozitive.

#1. Kaley Cuoco e transformoi tatuazhin e saj me temën e martesës në një fluturë.

Data e martesës së Kaley me Ryan Sweeting, e shkruar me numra romakë, ishte tatuazhi origjinal nën qafën e saj. Pas divorcit të tyre, aktorja vendosi të mbulojë datën e dasmës me një imazh të një mole. Kaley zgjodhi një fluturë gjigante me krahë të gjerë pasi tatuazhi duhet të jetë mjaft i madh për të mbuluar motivin ekzistues.

#2. Zo Kravitz rregulloi një gabim gramatikor.

Deklarata origjinale arabe në shpinën e Zo-s me sa duket përfshinte një gabim shtypi, duke thënë “Le të mbretërojë dashuria” në vend të “Le të sundojë dashuria”. Zonja zgjodhi të mbulonte bojën me një pilivesë të bukur.

#3. Përveç kësaj, këngëtarja e shndërroi një peshkaqen në kyçin e këmbës në një kurorë.

Rihanna bëri një tatuazh të kamufluar të peshkaqenit në kyçin e saj të majtë për nder të ish-të dashurit të saj Drake. Peshkaqeni u zëvendësua nga një kurorë pasi u ndanë. Rihanna është një entuziaste e madhe e tatuazheve. Madje, revista Elle publikoi një udhëzues për të gjitha tatuazhet e saj dhe kuptimet e tyre, sipas këngëtares.

#4. Keith Urban shkroi emrin e Nicole Kidman në parakrahin e tij.

Artisti ia kushtoi byzylykut të stilit fisnor gruas së tij Nicole Kidman, me inicialet e saj të përfshira. Ky byzylyk fsheh një tatuazh të mëparshëm të frazës latine “Omnia vincit amor”, e cila përkthehet si “Dashuria i kapërcen të gjitha”.

#5. Pas divorcit të saj, Heidi Klum kishte fshirë një model abstrakt nga krahu i saj.

Heidi Klum bëri një tatuazh të pazakontë në formë vale në bërrylin e saj në vitin 2008 për të nderuar rinovimin e betimit të bashkëshortit të saj të atëhershëm Seal. “Ishte dasma jonë e katërt dhe ne donim që emrat tanë të bënin tatuazh së bashku,” shpjegoi Heidi.

Pas paraqitjes së kërkesës për divorc në vitin 2012, modelja zgjodhi të hiqte modelin që nderonte bashkëshortin e saj, por ajo la katër yjet e vegjël duke nderuar fëmijët e saj.

#5. Malin Kerman ndryshoi mesazhin e tatuazhit të saj duke modifikuar vetëm një shkronjë.

Tatuazhi i Malin në parakrah dikur ishte shkronja “Z”, e cila nënkuptonte ish-mbiemrin e saj. Pas divorcit të tyre, aktorja vendosi ta mbulonte tatuazhin e pakëndshëm me shkronjën “S”. Inicialja “S” qëndron për shkronjën e parë të emrit të djalit të saj, “Sebastian”.

#6. Tatuazhi i Angelina Jolie tani ka një kuptim të thellë.

Angelina Jolie bëri një tatuazh dragoi për të nderuar ish-bashkëshortin e saj, Billy Bob Thornton. Pas divorcit të martesës, aktorja e mbuloi këtë bojë me koordinatat e vendeve ku lindën fëmijët e saj. Angelina është një adhuruese e madh e tatuazheve dhe thuhet se ka më shumë se 15 në trupin e saj./abcnews.al