60% e amerikanëve nuk duan Trump sërish president

schedule12:28 - 11 Shtator, 2019

schedule 12:28 - 11 Shtator, 2019

14 muaj larg zgjedhjeve presidenciale amerikane, që do të mbahen në 3 Nëntor të 2020-ës, pothuajse gjashtë amerikanë në 10 mendojnë se Donald Trump nuk meriton të zgjidhet sërish.

Të dhënat janë publikuar pas një sondazhi të kryer nga CNN sipas të cilit popullariteti i kreut të Shtëpisë së Bardhë mbetet e qëndrueshme në krahasim me sondazhet e muajit Gusht, me 39 përqind të amerikanëve që vlerësojnë punën e tij dhe 55 përqind që e kritikojnë./ABC News Albania