525 viktima dhe 13, 571 raste të reja me Covid-19 në Itali

schedule19:15 - 20 Janar, 2021

schedule 19:15 - 20 Janar, 2021

Gjatë 24 orëve në Itali janë shënuar 525 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 83,681 që nga fillimi i pandemisë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se në Itali janë raportuar 13,571 raste të reja të Covid-19.

Rajonet me numrin më të lartë të testeve pozitive të koronavirusit në 24 orët e fundit janë: Lombardia 1.876, Sicilia 1.486, Veneto 1.359, Lazio 1.281, Puglia 1.159, Emilia Romagna 1.090.

/abcnews.al/