507 ndeshje, 280 gola! Cavani dhe Di Maria kanë festë sot në Paris

10:25 | 14/02/202010:250

Edinson Cavani dhe Angel Di Maria, kanë ditëlindjet e tyre sot. Bomberi uruguaian feston ditëlindjen e 33-të, ndërsa Di Maria mbush 32 vjeç. Të dy futbollistët, kanë bërë ndeshje të shkëlqyera me fanellën e PSG-së.

Fantazisti argjentinas njihet për pasimet e tij gjeniale dhe është lojtari më me shumë asiste në historinë e PSG-së. Megjithatë, Di Maria ka treguar se edhe di të shënojë, pasi e ka tundur rrjetën plot 81 herë në 212 ndeshje.

Ndërsa Cavani, është golashënuesi më i mirë në historinë e klubit francez. Bomberi ka luajtur 295 ndeshje për PSG-në, ku ka shënuar plot 199 gola. Cavani është vetëm një gol larg numrit jubilar 200 dhe me aftësitë e tij, ku numër pritet të arrihet shumë shpejt./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono