5 shenjat e horoskopit që do të dashurohen marrëzisht gjatë Krishtlindjes

schedule17:45 - 23 Nëntor, 2021

schedule 17:45 - 23 Nëntor, 2021

Sipas yjeve, Babagjyshi nuk do të jetë i vetmi që do të vijë këtë vit. Astrologët parashikojnë se pesë shenja të Horoskopit do të jenë me shumë fat në lidhjet e tyre të dashurisë për Krishtlindje dhe do të kenë ende diçka të mirë për të pritur përpara fundit të vitit.

Më konkretisht, në fillim të dhjetorit, eklipsi diellor te Shigjetari do të sjellë më shumë “magji”. Pra, nëse i përkisni shenjës së Shigjetarit do ta ndjeni më shumë. Jupiteri, planeti i fatit, sundon shenjën tuaj të horoskopit, ndaj shanset do të jenë të mëdha. Në fakt, ky është një eklips tek Shigjetari që vazhdon prej 19 vitesh, ndaj Shigjetarët përfitojnë nga gjithë kjo energji me fat dhe përpiqen të nxjerrin më shumë. E njëjta gjë vlen edhe për Demin dhe Akrepin. Por nuk do të jenë të vetmit me fat në dashuri. Gaforret dhe Bricjapët gjithashtu duhet të presin më të mirën për jetën tuaj të dashurisë.

Shigjetari

Për shkak të sundimtarit tuaj, Jupiterit, ju prireni të jeni mjaft me fat gjatë gjithë vitit. Sidomos këtë vit, Poseidoni dhe Marsi do t’ju sjellin më shumë fat në dashuri dhe romancë. Sigurisht, ju jeni gjithmonë gati për një aventurë dhe Marsi në shenjën tuaj të zodiakut rindez dëshirën tuaj për njohje të reja, romanca dhe ndoshta një jetë të re dashurie. Nëse jeni në një lidhje do jeni më të gatshëm të bëni gjëra me partnerin. Nga ana tjetër, nëse jeni të lirë, do të kujdeseni për pamjen tuaj dhe do të kënaqeni me shopping.

Bricjapi

Nga të gjitha shenjat e Horoskopit, Bricjapi do të jetë më me fat. Këto festa, Afërdita, planeti i dashurisë dhe bukurisë, do të jetë në shenjën tuaj të horoskopit deri në mars. Është një kohë e mirë për të përdorur fuqitë tuaja joshëse për të tërhequr njerëz të rinj drejt jush. Sidomos nga data 9 deri në 31 dhjetor, do të bëni patjetër një njohje të re, vendimtare për jetën tuaj të dashurisë. Mos u habitni nëse mendoni se keni gjetur njeriun e jetës suaj.

Demi

Demi është një nga shenjat më sensuale të Horoskopit dhe këto festime do t’ju rrisin dëshirat dhe do t’i bëjnë ato realitet. Urani është në shenjën tuaj të zodiakut dhe do t’ju shkundë jetën jashtë të zakonshmes. Nga ana tjetër, Saturni do të jetë në shesh me Demin dhe do t’ju bëjë më të shoqërueshëm dhe miqësor. Në kombinim, këta dy planetë ju ftojnë të “përqafoni” sensualitetin tuaj në mënyra të reja dhe ndoshta të pazakonta.

Nëse tashmë jeni në një lidhje do të jeni në humor për të provuar gjëra të reja në seks ndërsa nëse jeni të lirë përgatituni për një aventurë të re romantike.

Gaforrja

Këto festa dashuria do t’ju gjejë kudo që të shkoni, Gaforre. Do të lini pas modelet e vjetra kufizuese dhe do të hapni zemrën ndaj aventurave dhe mundësive të reja. Me shumë planetë në shenjën tuaj të zodiakut, përfshirë Plutonin, që ju shtyjnë të zhyteni më thellë në dashuri dhe romancë, kjo është koha kur marrëdhëniet e vjetra mund të bëhen të reja, plagët e vjetra mund të harrohen dhe të dashuruarit e rinj gjithashtu mund të hapen. dera e zemrës suaj.

Akrepi

Për ju Akrepat, eklipsi hënor i Demit, i ndodhur të premten, do të bëjë kontrast me Diellin në shenjën tuaj të Horoskopit dhe do të aktivizojë shtëpinë e marrëdhënieve romantike. Marsi, planeti i pasionit, agresionit dhe seksit, është gjithashtu në shenjën tuaj të Horoskopit deri më 14 dhjetor. Kjo do t’ju japë të gjithë besimin që ju nevojitet për të ndjekur dëshirat tuaja më të thella./abcnews.al