5 lojtarët që mund të largohen nga Liverpool këtë verë

schedule16:45 - 27 Shtator, 2022

schedule 16:45 - 27 Shtator, 2022

Ka të ngjarë që për një ose më shumë nga lojtarët në këtë listë, një karrierë në Liverpool të përfundojë në më pak se një vit.

Nabi Keita. Mesfushori Guineas do të bëhet lojtar i lirë këtë verë. Edhe nëse klubi zgjat kontratën e tij me të, ata janë ende të gatshëm ta lënë atë të shkojë ku do të japin një shumë të konsiderueshme.

James Milner. Në janar, anglezi do të jetë 37 vjeç. Që kur iu bashkua klubit si lojtart i lirë në vitin 2015, ai ka qenë një lider i vërtetë dhe lojtar besnik. Megjithatë, tani ai ka hequr dorë shumë.

Alex Oxlade-Chamberlain. Mund të imagjinohet vetëm se si do të ishte zhvilluar karriera e lojtarit nëse ai nuk do të lëndohej kaq shpesh. Liverpool do të duhet të marrë vendimin e vështirë këtë verë nëse do të vazhdojë të paguajë një lojtar që ka më shumë gjasa të largohet sesa të luajë, shkruan abcnews.al.

Adrian. Portieri bëri një punë të mirë duke zëvendësuar Alisson kur ai u lëndua, por ai nuk ka gjasa të arrijë nivelin e Quivin Kelleher, i cili tani është mbi të në renditje.

Roberto Firmino. Braziliani ka qenë i mrekullueshëm për pjesën më të madhe të karrierës së tij në Liverpool, por tani ai duket se po plaket shumë shpejt. Ndoshta zgjidhja më e mirë për klubin është ta lërë të largohet dhe të mos rinovojë kontratën e tij. /G.D abcnews.al/