5 lojtarë që Liverpool mund të nënshkruajë në vend të Bellingham

schedule16:34 - 7 Tetor, 2022

schedule 16:34 - 7 Tetor, 2022

Real Madrid duket se do të fitojë garën për Jude Bellingham, i cili aktualisht luan për Borussia Dortmund. Liverpool dihet se është i interesuar për një mesfushor premtues, por nëse Reds i mungon Jude, klubi do të duhet të kërkojë një alternativë, shkruan abcnews.al.

5 lojtarë që Liverpool mund të nënshkruajë në vend të Bellingham

1. Sergei Milinkovich-Savic

Mesfushori serb ka qenë i lidhur me një kalim te Liverpool në të kaluarën, por Reds nuk kanë sfiduar kurrë për të.

Sergey është vetëm 27 vjeç, tani luan për Lazion. Milinkovic-Savic padyshim do të kushtojë më pak se Bellingham, ndërsa nga ana e tij ka përvojë dhe një lojë që i shkon për shtat Liverpoolit.

2. Adrian Thomasson

Mesfushori i Strasburgut duket se ka rënë jashtë vëmendjes, por loja e tij mbetet solide.

Tomasson është një mesfushor që mund të shënojë gola dhe të krijojë raste. Një tjetër plus i pamohueshëm është se Liverpool mund ta blejë francezin për më pak se 20 milionë funte.

3. Youssouf Fofana

Francezi është vetëm 23 vjeç dhe është një figurë e shquar në Ligue 1. Liverpool ishte i interesuar për lojtarin e tij të Monakos përpara se Tchouameni të vendoste të transferohej te Real Madrid për një shumë të majme, shkruan abcnews.al.

Fofana për momentin ka marrë rrugën drejt kombëtares franceze dhe është gati të shkojë me skuadrën në Katar. Nëse ai luan në Kupën e Botës, vlera e tij ka të ngjarë të rritet në qiell. Tani ai ka një vlerë prej 18 milionë paund.

4. Konrad Laimer

Nëse Liverpooli kërkon një mesfushor me karakter që mund të japë gjithçka për klubin çdo ndeshje, atëherë duhet parë Konrad Laimer.

Laimer ka luajtur me besim për RB Leipzig për gati tetë vjet tani. Ai është një futbollist i ashpër, rrallëherë lëndohet. Bayern Munich ishte i interesuar për Konradin dhe kjo tregon shumë për cilësinë e një futbollisti.

5. Federico Valverde

Disa burime jo më të besueshme shkruajnë për një transferim të mundshëm të uruguaianit te Liverpool. Por ju duhet të kuptoni se sa i rëndësishëm është Valverde për Real Madridin tani dhe sa i përkushtuar është ai për klubin. Real Madridi nuk ka gjasa ta lërë të largohet.

Por koha nuk qëndron ende, gjithçka mund të ndryshojë në çdo sekondë dhe një lojtar si Valverde do të përshtatet në mënyrë të përkryer në sistemin e Klopp.

Cilin nga këta lojtarë do të dëshironit të shihnit në Liverpool? Apo ia vlen të luftosh ende Reds për Bellingham? /G.D abcnews.al/