40 milionë euro për talentin e Portos, gati të kalojë vizitat mjekësore

schedule12:42 - 30 Qershor, 2022

schedule 12:42 - 30 Qershor, 2022

PSG nuk humb kohë. Kampionët e Francës kanë arritur marrëveshjen për mesfushorin e Portos, Vitinha.

Ata do të paguajnë klauzolën e lirimit, 40 milionë euro, për 22-vjeçarin.

Sot Vitinha ka programuar edhe pjesën e parë të vizitave mjekësore dhe më pas do të vijë zyrtarizimi. / abcnews.al