28 viktima dhe 1,093 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

schedule22:33 - 27 Nëntor, 2020

schedule 22:33 - 27 Nëntor, 2020

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 3,084  teste, prej të cilave kanë rezultuar pozitiv 1,093 raste.

Sipas autoriteteve 28 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin, ndërsa 819 pacientë janë shëruar.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i epidemisë është 59.701 raste.

/abcnews.al/