27-vjeçarja organizon rrëmbimin e saj nga i dashuri në mënyrë që prindërit t’i dërgonin para

schedule10:24 - 19 Korrik, 2022

schedule 10:24 - 19 Korrik, 2022

Të gjithë ne kemi dalë nga buxheti i pushimeve, duke shpenzuar para pa nevojë, në një moment dhe duke iu drejtuar njerëzve përreth nesh për borxh.

Policia indiane ka arrestuar një vajzë amerikane në Delhi, e cila dyshohet se organizoi rrëmbimin e saj për të detyruar prindërit e saj t’i dërgonin para sepse ajo ishte beqare.

27-vjeçarja mbërriti në Indi më 3 maj, sipas mediave lokale. Më 7 korrik, ajo telefonoi nënën e saj dhe tha se ishte sulmuar nga një burrë. Prindërit e saj të tmerruar nxituan të shihnin se çfarë kishte ndodhur.

Ata kontaktuan me ambasadën amerikane në Indi, e cila njoftoi autoritetet lokale, të cilat nisën një hetim për të gjetur vajzën e tyre dhe për të zbuluar se ku ndodhej.

Autoritetet indiane nuk lanë të humbiste asnjë minutë. Ata ishin në gjendje të gjurmonin shpejt adresën IP nga e cila gruaja kishte bërë një telefonatë me video me nënën e saj.

Hetimi i autoriteteve çoi në arrestimin e një 31-vjeçarit nigerian, sipas Indian Express. Ajo që gjetën të fshehur pas historisë së rrëmbimit ishte e pabesueshme, duke sjellë një kthesë të madhe në atë që kishte raportuar 27-vjeçarja.

Konkretisht, gjatë marrjes në pyetje, burri u tha se 27-vjeçarka ndodhej në një apartament në periferi të Delhi.

“Pas shpëtimit të saj, u zbulua se ajo kishte inskenuar incidentin për të shantazhuar prindërit e saj”, tha zëvendëskomisionerja e Policisë së Delhi, Amruta Gugulot për Indian Express.

Pra, çfarë kishte ndodhur, çfarë fshihej pas historisë së rrëmbimit dhe kush ishte 31-vjeçari?

27-vjeçarja, e cila është nga Uashingtoni, u takua me nigerianin 31-vjeçar përmes Facebook-ut dhe kishte qëndruar me të që kur ajo mbërriti në Indi, shtoi ai. Gjithashtu, autoritetet konstatuan se si viza e vajzës ashtu edhe pasaporta e djalit kanë skaduar./abcnews.al