26 vjetori i FRESSH/ Rama: Ne do e fusim Shqipërinë në Bashkimin Europian

schedule15:20 - 14 Janar, 2018

schedule 15:20 - 14 Janar, 2018

Kryeministri Rama ishte i pranishëm në aktivitetin e organizuar me rastin e 26 vjetorit të krijimit të grupit rinor të Partisë Socialiste, FRESSH. Në fjalën e tij kreu i mazhorancës foli për arritjet e qeverisë dhe për një mandat të dytë historik sipas tij, sa i përket vendit.

Ditëlindja e forumit rinor socialist nuk arriti të kanalizojë retorikën e shefit të ekzekutivit i cili në 26 vjetorin e FRESSH iu drejtua të rinjve në cilësinë e kryeministrit, jo kryetarit të partisë.
Përpara të rinjve socialistë të ardhur nga çdo qark, kreu i selisë rozë listoi si arritje politike ligjin e kaluar pak ditë më parë në shtetin fqinj, Maqedoni./abcnews.al