22,865 raste me Covid-19 dhe 339 viktima në Itali në 24 orët e fundit

schedule18:20 - 4 Mars, 2021

schedule 18:20 - 4 Mars, 2021

Ministria e Shëndetësisë në Itali bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 339 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 98,974 që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu njoftuan se nga 339,635 testime të realizuara, 22,865 persona rezultuan pozitivë.

Sakaq Lombardia vijon të jetë rajoni me më shumë infeksione, duke shënuar në 24 orët e fundit 5,147 të prekur dhe 59 viktima.

/abcnews.al/