15 raste të reja me Covid në Durrës, mes tyre një pushues nga Kosova

schedule10:31 - 10 Korrik, 2020

schedule 10:31 - 10 Korrik, 2020

Durrësi këtë të premte ka shënuar një numër të lartë të rasteve të reja me koromavirus.

Burime për Abc News bëjnë me dije se 15 raste të reja janë konfirmuar me Covid 19, mes të infektuarve një turist nga Kosova. Ndërkohë nuk ka asnjë informacion në lidhje me faktin se ku mund të jetë infketuar pushuesi nga Kosova, ndërsa rastete e tjera janë raste kontakti.

Gazetari Leonidha Musaj raporton për Abc News se fatmirësisht rastet e reja me koronavirus këtë të premte nuk janë në gjenjd etë rëndëuar shëndetsore dhe ndodhen të vetëkarantinuar në banese.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve kalon mbi 215 të sëmurë aktivë./abcnews.al