14 të infektuar nga koronavirusi në Korçë, kush janë dy të prekurit e rinj

schedule11:43 - 30 Mars, 2020

schedule 11:43 - 30 Mars, 2020

Dy rastet e reja me Covid-19 janë konfirmuar në Korçë. Burime kofidenciale për abcnews.al bëjnë me dije se rastet e reja janë një çift të moshuarish.

70 vjeçarja e infektuar është në Tiranë është nisur dy ditë më parë në. Mësohet se është kryer analiza edhe bashkëshortit i cili me testin e pare ka rezultuar negativ.

Rëndimi i gjendjes shëndetësore bëri ti nënshtrohej një testi të dytë, ku edhe rezultoi pozitiv. Ndërkaq i ështe bërë testi edhe djalit të tyre 45 vjeç dhe pritet përgjigjia.

Burime thonë se çifti i te moshuarve janë fqinj me çiftin e te moshuarve të parë të konfirmuar në Korcë, të cilët  u infektuan nga mbesa e tyre. /abcnews.al