10 ushqime që nuk duhet t’i hani me stomakun bosh!

schedule22:00 - 27 Janar, 2021

schedule 22:00 - 27 Janar, 2021

Të gjithë na këshillojnë të hanë shumë perime, të shmangin sheqernat e shtuara dhe të ulin konsumin e ushqimit të përpunuar. Megjithatë, një çështje e rëndësishme shpesh harrohet: fakti që disa ushqime, sado të shëndetshme mund të jenë, nuk duhet të hahen kurrë me stomak bosh.

Ushqimet që nuk duhet të hani me stomak bosh janë:

  1. Bananet
  2. Kos
  3. Bollgur i parapërzier
  4. Perime jeshile të pagatuara
  5. Domate
  6. Agrume
  7. Pije të ftohta
  8. Dardha
  9. Drithëra
  10. Smoothie./e.b-abcnews.al