Pas tërheqjes së qeverisë vijon protesta e studentëve

14:15 | 06/12/201814:150

Edhe pas tërheqjes së qeverisë vijon protesta e studentëv para Ministrisë së Arsimit . Studentët nuk tërhiqen nga protesta edhe pas plotësimit të kërkesës për anulimin e tarifave për provimet e prapambetura.

Ata bëjnë thirrje që të qëndrojnë të bashkuar deri sa të plotësohen të gjitha kërkesat. Studentët kërkojnë që Qeveria të përgjysmojë tarifat e shkollimit. Kërkojnë të përmirësohen kushtet në konvikte.

Studentët kërkojnë që Bordi i Administrimit të ketë numër të barabartë votash mes fakulteteve dhe Ministrisë së Arsimit. Ata po diskutojnë që nesër protesta të jetë pranë çdo rruge automjetesh. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono