“Mushkëria” e Vlorës, “magazinë” e mbetjeve të peshkut

13:14 | 30/04/201813:140

Arka me mbetje peshku apo me peshk të dëmtuar janë hedhur në pyllin e Sodës në Vlorë.  E cilësuar si “mushkëria” e qytetit, aktualisht është kthyer në vend depozitimi mbetjesh nga deti.

Nuk dihen autorët e kësaj ndotjeje, por kjo nuk është hera e parë që ndodh në Pyllin e Sodës. Edhe në të kaluarën mbeturinat e peshkut janë hedhur këtu në këtë pyll, por mëgjithë aksionet për pastrimin e tij, asnjë përgjegjës nuk është kapur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono