Koreja e Veriut paralajmëron: Nuk ka dialog me SHBA nëse vazhdon me qëndrimin e saj

16:59 | 07/10/201916:590

Nëse Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk ndryshojnë qëndrimin e tyre armiqësor, Koreja e Veriut nuk ka ndërmend të vazhdojë negociatat për sa i përket programit bërthamor.

Një ditë pas dështimit të negociatave në Stockholm, Peniani shpjegon se nuk ka asnjë dëshirë për të vazhduar negociata të kota si këto; të paktën deri sa Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndërmarrin masa praktike dhe t’i japin fund politikave të tyre armiqësore.

Sipas një zëdhënësi, fati i dialogut është në duart e Uashingtonit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono