Dhunoi nxënësit, policia kap shoferin

21:13 | 06/10/2018

Policia e Dibrës ka arrestuar një shofer 35-vjeçar i cili është denoncuar nga Ministria e Arsimit pas një videoje ku ai shfaqej duke ushtruar dhunë ndaj dy nxënësve. Bëhet fjalë për Edmond Selën i cili kryente transportin e nxënësve në rrugë dytësore nga fshati Burim për në shkollën e Majtarës.

Pasi u mor në pyetje, Sela pretendoi se kishte ushtruar dhunë pasi nxënësit i kishin djegur sediljet e automjetit me cigare. Ngjarja në fjalë ka ndodhur më 4 Tetor. Sela u arrestua për veprën penale “Keqtrajtim i të miturit”. Gjithashtu rezultoi se ai kishte mangësi në dokumentacion për automjetin dhe do të procedohet administrativisht nga Policia Rrugore./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono