Zyrtare: Vojvoda e Ujkani pa trajner, Torino shkarkon ish-milanistin

schedule20:34 - 18 Janar, 2021

schedule 20:34 - 18 Janar, 2021

Torino ka një organikë shumë të mirë dhe në fillim të sezonit askush nuk e priste që kjo skuadër do ishte në të tilla në nivele të fillim të sezonit.

Tashmë skuadra e Ujkanit e Vojvodës është në vendet e fundit të renditjes dhe lufton për mbijetesë. Kjo situatë i ngarkohet direkt trajnerit dhe sot klubi ka marrë masa.

Njoftohet se trajneri Marco Giampaolo është shkarkuar për shkak të rezultateve të dobëta. Ish-trajneri i Milanit erdhi në verë në krye të skuadrës dhe nisi një projekt nga fillimi, por në fund dështoi sërish.

Torino renditet në vendin e 18 në renditje pas po aq javësh me 13 pikë të grumbulluara. Sipas medieve në krye të skuadrës do të vendoset ish-trajneri i Genoas, Davide Nicola. /abcnews.al