Zyrtare/ Shtyhet ndeshja mes Arsenalit dhe Tottenham

schedule16:05 - 15 Janar, 2022

schedule 16:05 - 15 Janar, 2022

Ndeshja mes Arsenalit dhe Tottenham e cila ishte parashikuar të zhvillohej ditën e nesërme më 16 janae, është shtyrë pas kërkesës së bërë nga “Topçinjtë”.

Arsenali bëri këtë kërkesë sepse kishte më pak se numri i kërkuar i lojtarëve në dispozicion për ndeshje, vetëm 13 lojtarë në fushë dhe një portier, Bordi pranoi kërkesën e klubit.

Rregullat e shtyrjes së Premier League janë krijuar për të mbrojtur mirëqenien e lojtarëve dhe stafit, duke ruajtur integritetin sportiv të garës, kështu ndeshja nuk mund të luhej pa futbollistët e mjaftueshëm.

/f.a/abcnews.al