Zyrtare/ Sampdoria firmos me Giampaolo, 54-vjeçari: Kokën lart dhe të luajmë futboll

schedule15:11 - 19 Janar, 2022

schedule 15:11 - 19 Janar, 2022

Pak ditë më parë skuadra e Sampdorias shkarkoi trajnerin Roberto D’Aversa, pas rezultateve negative të arritura në krye të skuadrës italiane.

Pas tre sezonesh, rrugët e Marco Giampaolos dhe Sampdorias bashkohen sërish, me teknikun italian që rikthehet zyrtarisht në pankinën e klubin gjenovez, të cilin e ka drejtuar për plot 123 ndeshje në të shkuarën.

Ish trajneri i Milanit dhe Torinos, ka firmosur kontratë 6-mujore, me opsion zgjatjeje deri në verën e 2024-ës.

“Një përshëndetje të gjithë tifozëve të Sampdorias, që janë një vlerë e shtuar për klubin dhe dua që të mbushim sa më shpejt shkallët e “Marassit”. Kokën lart dhe të luajmë futboll, do të jetë motoja ime te Sampi, që shumë shpejt do të rikthehet aty ku i takon”, deklaroi Giampaolo në prezantimin e tij zyrtar në klubin gjenovez.

/f.a/abcnews.al