Zyrtare/ Paqarada prezantohet te klubi i ri, do luajë derbin kundër Gjasulës

schedule11:59 - 2 Gusht, 2020

schedule 11:59 - 2 Gusht, 2020

Leart Paqarada u largua disa ditë më parë nga Sandhausen, klub në të cilin luajti gjashtë sezonet e fundit. Mbrojtësi i majtë ka zgjedhur ekipin e ri dhe do të vazhdojë të aktivizohet në Bundesliga 2.

25-vjeçari është prezantuar ditën e sotme si lojtari më i ri i St Pauli, që njihet për tifozët e zjarrtë dhe klub me të cilin Paqarada ka firmosur një kontratë deri në verën e vitit 2023.

Ky lojtar ka një histori të veçantë, pasi është aktivizuar me përfaqësueset U-16 dhe U-17 të Gjermanisë, zhvilloi një ndeshje me Shqipërinë U-21 dhe në 3 qershor të vitit 2016 debutoi me Kosovën.

19 ndeshje dhe një gol numëron me dardanët, teksa sezonin e ardhshëm do të përballet në derbi me Klaus Gjasulën, i cili do të mbrojë ngjyrat e Hamburg në sezonin e ardhshëm. /abcnews.al