Zyrtare: Mkhitaryan i Romës, zgjatet bashkëpunimi edhe një sezon

schedule22:36 - 30 Qershor, 2020

schedule 22:36 - 30 Qershor, 2020

Roma ka zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes me mesfushorin Henrikh Mkhitaryan. Klubi italian ka dalë me një njoftim dhe bën me dije se është arritur marrëveshja për zgjatjen e huazimi, si dhe ka një akord për qëndrimin e armenit edhe për sezonin e ardhshëm.

Vetë Mkhitaryan ka deklaruar: “Jam shumë i kënaqur dhe i lumtur që e zgjas qëndrimin këtu. Kam ende gjëra që nuk i kam arritur dhe dua t’i arrij. Mezi pres të vazhdoj të luaj”.

Paraqitjet e mesfushorit kanë qenë të mira në Serie A, teksa ka shënuar 6 gola dhe ka shërbyer 4 herë për shokët e skuadrës.  Edhe në klubin e Romës janë të kënaqur për arritjen e kësaj marrëveshjeje.  /abcnews.al