Zyrtare: Liverpool e ka seriozisht, “blindon” Alisson Becker për 6 vite

schedule18:18 - 4 Gusht, 2021

schedule 18:18 - 4 Gusht, 2021

Liverpool vazhdon me rinovimet e kontratave dhe pas Trent Alexander-Arnold dhe Fabinho ka nënshkruar edhe portieri Alisson Becker.

“Nuk kam humbur shumë kohë të mendohem. Në tre vite e kemi ndërtuar besimin te klub dhe unë e familja ime jemi vërtetë të lumtur këtu.

Fëmijët e mi po jetojnë në Angli dhe jemi të lumtur. Jam i gëzuar që vazhdoj të qëndroj te Liverpool. Nuk ishte e vështirë për mua të pranoja ofertën”, tha mes të tjerash Becker.

Alisson u transferua te Liverpool verën e vitit 2018 nga Roma, për shumën e 62.5 milion eurove, rekord atëherë. Kontrata e re me “The Reds” do të jetë e vlefshme deri më 30 qershor 2027. /abcnews.al