Zyrtare/ Fatet e dy kampionateve në Angli, ka një vendim unanim!

schedule21:16 - 9 Qershor, 2020

schedule 21:16 - 9 Qershor, 2020

Tashmë është zyrtare: League One dhe League Two në Angli kanë vendosur unanimisht që të anulojnë sezonet, duke vendosur verdiktet me anë të një përllogaritje: Renditje në tabelë dhe mesatarja e pikëve e gtumbulluar deri më tani. Verdiktet janë si më poshtë:

LEAGUE ONE: Coventry është ekipi kampion dhe që do të ngjitet në Championship së bashku me Rotherham. Portsmouth do të marrë pjesë në Play-Off, kundër Fleetwood.

LEAGUE TWO: Sëindon ekipi kampion dhe do të ngjitet në League One. Stevenage, ekip thuajse i shkrirë, do të bjerë nga kategoria, por ende nuk ka një vendim zyrtar nëse kategoria e pestë në Angli (National League) do të ekzistojë, prandaj e ardhmja e Stevenage është e paqartë./abcnews.al