Zjarri shkrumbon shtëpinë

schedule17:48 - 24 Nëntor, 2017

schedule 17:48 - 24 Nëntor, 2017

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë dhe shkrumbuar një shtëpi banimi dykatëshe në Kalis të Kukësit. Fatmirësisht, asnjë nga pjestarët e familjes Lite nuk pësuan dëme pasi mundën të dilnin shpejt nga banesa. Zjarrfikëset, që shkuan në vendit e ngjarjes dhe pse me vonesë, për shkak të largësisë së fshatit, nuk mundën të mbërrinin në vendin e ngjarjes për shkak të terreni të papërshtatshëm. Ndërtesa u dëmtua e gjitha dhe tetë pjesëtarët e familjes së Skënder Litës janë sot pa strehë./abcnews.al

 

https://youtu.be/2RTX4XtfvA8