Zjarri në Tale, era e fortë favorizon përhapjen e flakëve

schedule21:42 - 18 Qershor, 2022

schedule 21:42 - 18 Qershor, 2022

Vijon të jetë aktiv zjarri i rënë në zonën kënetore pranë bregdetit të Talës në Lezhë. Raportohet se deri më tani janë djegur 20 hektarë shkurre dhe bimësi, ndërsa aktualisht është në rrezik një biznes i cili  ndodhet afër zonës së përfshirë nga  flakët.

Prej orëve të pasdites zjarrfikësit e Lezhës ndodhen në terren dhe po punojnë për shuarjen e flakëve, të cilat të favorizuar dhe nga era janë përhapur në disa drejtime. /abcnews.al/