Zjarrfikësit shpëtojnë viçin nga pusi 20 metra

schedule17:51 - 18 Tetor, 2021

schedule 17:51 - 18 Tetor, 2021

Zjarrfikësit në Massachusetts shpëtuan një viç që ra në një pus të thellë 20 metra dhe ishte në rrezik serioz për t’u mbytur.

Departamenti i Zjarrit Medway tha përmes një postimi në Facebook se një ekuipazh iu përgjigj një ferme lokale për të kryer një shpëtim teknik të viçit.

Departamenti ndau fotot e një zjarrfikës duke u ngjitur në pus me viçin, ndërsa zjarrfikës të tjerë dhe dy policë u përgatitën për ta ngritur kafshën përsëri në nivelin e tokës.

“Medway Fire është i lumtur të raportojë se viçi u hoq me sukses nga pusi dhe u bashkua me tufën,” thuhej në postim./abcnews.al