Zjarr në kodrat e Peshtanit: E pamundur ndërhyrja për shkak të terrenit, era favorizon flakët

schedule12:29 - 24 Shtator, 2021

schedule 12:29 - 24 Shtator, 2021

Në kodrat e Peshtanit në Fier ka rënë zjarr. Bëhet fjalë për kodrat e Likovunit në të cilat janë vendosur edhe antenat televizive dhe ato të telefonisë.

Mësohet se zjarrfikësit e Fierit janë në vendngjarje, por hyrja me mjete është e pamundur për shkak të terrenit të thyer. Përhapjen e flakëve është duke e ndihmuar edhe era e fortë. /abcnews.al/