Zjarr dhe tym, hidhet në erë pallati në Durrës: Dëme në ndërtesat përreth

schedule14:00 - 27 Nëntor, 2020

schedule 14:00 - 27 Nëntor, 2020

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit shembi sot me shpërthim të kontrolluar një pallat 9 katësh sot në Durrës.

U deshën 1 100 kapsolla dhe 40 kilogram lëndë shpërthyese për ta hedhur pallatin në tokë.

Shërthimi shkaktoi dëme materiale edhe në godinat përreth. Xhamat e disa dritareve u thyen nga forca e shpërthimit.

Pas shembjes së pallatit, tani nevojitet heqja e inerteve nga vendi ku ishte ndërtuar ai.

/abcnews.al