Zhdukja e 19-vjeçares shqiptare në Greqi, policia “skanon” kamerat për të gjurmuar lëvizjet e saj

schedule15:08 - 21 Tetor, 2020

schedule 15:08 - 21 Tetor, 2020

Në Greqi vijojnë hetimet për të gjetur 19-vjeçaren Artemis Vassilis, e cila rezulton e humbur që prej të premtes së kaluar në zonën e Koropit.

Një element i rëndësishëm i zbuluar nga autoritetet është se sinjali i fundit nga telefoni celular i vajzës u shfaq në antenën e një kompanie telefonike në zonën e Paiania-s dhe Koropit.

Pavarësisht thirrjeve të prindërve të saj për t’u kthyer në shtëpi, Artemis nuk ka dhënë shenja jete. Tashmë policia po kontrollon kamerat në rrugë për lëvizjet e saj në Paiania dhe Pallini ndërsa në të njëjtën kohë ata po përpiqen të hetojnë të gjitha dëshmitë që kanë arritur në departamentin kompetent dhe kanë të bëjnë me njerëzit që mund ta kenë parë vajzën në ditët e mëparshme.

Në të njëjtën kohë, frika e familjes së 19-vjeçares rritet ndërsa ditët kalojnë, ndërsa çdo mesazh që vjen në drejtim të saj ata shpresojnë që Artemis të shfaqet dhe të jetë mirë.

Lexo edhe: Dalin pamjet e para, si u zhduk pa lënë gjurmë 19-vjeçarja shqiptare në Greqi

Të pyetur nga autoritetet, shumë qytetarë raportohet të kenë dëshmuar se e kanë parë vajzën të ecë në rrugët kryesore të Athinës në një gjendje të keqe psikologjike, dëshmi që po shqyrtohen nga policia.

Gjithashtu, janë bërë të gjitha procedurat e nevojshme për të hapur llogaritë në mediat sociale të 19-vjeçares dhe për të zbuluar me kë kishte folur dhe me të cilin kishte kontaktuar herën e fundit para zhdukjes së saj.

Hetimet përqendrohen në mjedisin e saj shoqëror.

Sipas prindërve të Artemis, vajza e tyre u zhduk të premten e kaluar pasdite. Duke dalë nga shtëpia, ajo i informoi ata se do të shkonte për një intervistë pune në një dyqan lodrash të njohur në Koropi. Artemis nuk shkoi kurrë për intervistë.

Sipas asaj që është bërë e ditur, vajza kishte takuar dikë dhe së fundmi ishte ndarë nga një 24-vjeçar me të cilin ishte në një lidhje. Babai i saj e përshkruan si një  fëmijë të ëmbël, të ndrojtur dhe të ndrojtur dhe i bën thirrje kujtdo që mund të ketë informacion të kontaktojë me ta. s.b/abcnews.al/