Dalin pamjet e para, si u zhduk pa lënë gjurmë 19-vjeçarja shqiptare në Greqi

schedule20:19 - 19 Tetor, 2020

schedule 20:19 - 19 Tetor, 2020

Mediat greke kanë publikuar pamjet nga disa kamera sigurie ku shfaqet Artemis Vasili, 19-vjeçarja shqiptare që u zhduk të premten e kaluar në Greqi. Në foto shfaqet e reja e cila ecën pranë një stacioni autobusi dhe më pas zhduket.

Vajza ishte nisur për një intervistë punë më datë 16 tetor dhe nga ajo ditë familjarët nuk kanë asnjë kontakt me të.

Ajo kishte dalë nga shtëpia e veshur me një palë pantallona të zeza dhe një këmishë blu, ndërsa në xhep kishte 40 euro./mv. abcnews.al