Zhduken dy fëmijë shqiptarë në Gjermani

schedule19:21 - 20 Prill, 2018

schedule 19:21 - 20 Prill, 2018

Dy fëmijë shqiptarë në Gjermani rezultojnë të zhdukur që prej ditës së enjte më 19 Prill.

Mediat gjermane shkruajnë se fëmijët janë Qëndrim Nimanaj 13 vjeç dhe Leotrim Nimanaj 11 vjeç, me origjinë nga Kosova.

Familja e tyre jeton në Leipzig. Dy të miturit ishin nisur për në shkollë, por nuk mbërritën kurrë. Të paktën kështu ka deklaruar në policia mamaja e tyre.

Autoritetet kanë kërkuar edhe ndihmën e banorëve, që të japin informacione rreth vendodhjes së dy fëmijëve. /tvklan.al