Zhani Ciko: Haidmayer, i pari që krijoi turneun e orkestrantëve të rinj

schedule19:20 - 10 Prill, 2018

schedule 19:20 - 10 Prill, 2018

Dirigjenti Zhani Ciko në një intervistë për ABC Neës rrëfen momentin e rëndësishëm të vitit 1988 për orkestrantët e rinj të Liceut Artistik, Jordan Misja, që për herë të parë dolën turne jashtë vendit. Në shenjë mirënjohje për kompozitorin Haidmayer, Ciko sjell pjesë të tij dhe kompozitorëve të tjerë të rëndësishëm të huaj dhe shqiptarë./abcnews.al