Zgjedhjet në Turqi/ Qytetari shkon për të votuar me barelë

schedule11:43 - 28 Maj, 2023

schedule 11:43 - 28 Maj, 2023

Një qytetar turk nuk e ka penguar as fakti që ka qenë i sëmurë dhe i shtruar në spital për të votuar. Me barelë, ai është transportuar nga spitali në një qendër votimi, i cili është brohoritur dhe duartrokitur nga të gjithë të pranishmit.

Videoja në të cilën, qytetari hyn në qëndrën e votimit është bërë menjëherë virale.

/abcnews.al