Zëvendësuesi i Lukakut, Inter piketon bomberin e Serie A

schedule21:59 - 16 Shtator, 2020

schedule 21:59 - 16 Shtator, 2020

Klubi i Interit vazhdon të jetë në merkato për një sulmues dhe tashmë në listën e Antonio Contes është një emër i ri. Bëhet fjalë për bomberin e Napolit, Fernando Llorente.

Napoletanët kanë afruar dy sulmues në merkato si Victor Osimhen dhe Andrea Petagan, duke mbyllur kështu çdo hapësirë për spanjollin. Sipas raportimit të “Tuttosport”, lojtari kërkon të qëndrojë në Itali dhe zikaltrit janë të gatshëm t’i ofrojnë atij në vend në skuadër.

Gazeta italiane shkruan se drejtuesit e Interit kanë rënë dakord për ta paguar 2.5 milionë euro në sezon Llorenten si dhe të paguajnë një shumë të vogël në arkat e Napolit. Kujtojmë se ata më parë kanë qenë të interesuar për emra si Cavani apo Giroud, por pa sukses. /abcnews.al

 

    Fernando Llorente