Zbuloni vendin ku ndalohet me ligj çamçakëzi

11:49 | 19/02/202011:490

Sëbashku me ligjet kundër përshtyrjes dhe urinimit në vende të tjera përveçse në tualet (ku duhet përmendur se është ligjërisht e detyrueshme shtypja e shkarkuesit të ujit), në Singapor ka edhe një ligj që ndalon përdorimin e çamçakëzit.

Ligji është i miratuar në vitin 1992 dhe ka si synim mbajtjen e pastër dhe të rregullt të qytetit.

Në vitin 2004, Singapori u “liberalizua” paksa në këtë drejtim duke bërë disa përjashtime për qëllime terapeutike, dentare apo për çamçakëzet me nikotinë./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono