Zbulohen planet verore të Princit William dhe Kate Middleton

schedule19:25 - 28 Qershor, 2022

schedule 19:25 - 28 Qershor, 2022

Ishte padyshim një vit i ngarkuar për Princin William, Kate Middleton dhe tre fëmijët e tyre, Princin George, Princeshën Charlotte dhe princin e ri Louis, me të cilin njerëzit së fundmi u dashuruan në Trooping the Color.

Krahas detyrave të tyre mbretërore, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kanë luajtur një rol kryesor në festimet e Jubileut Platinum të Mbretëreshës dhe mezi presin pushimet verore për të kaluar kohë cilësore me tre fëmijët e tyre.

Princi George 8-vjeçar dhe Princesha Charlotte 7-vjeçare mbaruan shkollën më 8 korrik, ndërsa kopshti i katër-vjeçarit Louis përfundon më 6 korrik, kështu që pushimet e tyre verore nuk vonojnë.

Çfarë do të bëjnë Princi William dhe Kate Middleton në pushimet e tyre?

E para është lëvizja e tyre shumë e diskutuar nga Pallati Kensington në Windsor. Burimet thonë se William, Kate dhe fëmijët duan të jenë më pranë prindërve të mbretëreshës dhe dukeshës, të cilët jetojnë në Berkshire. Ka gjithashtu shumë më tepër hapësirë ​​dhe liri në Pasurinë Mbretërore në Windsor.

Adelaide Cottage thuhet se është destinacioni i tyre i parë, vetëm një shëtitje të shkurtër nga apartamentet private të Mbretëreshës Elizabeth në Kështjellën Windsor. Shtëpia historike e pushimeve daton në 1831 dhe u rinovua në 2015.

Familja gjithashtu ka mundësinë të vizitojë Mbretëreshën në Kalanë Balmoral pasi monarkia fton anëtarët e familjes çdo verë për të kaluar kohë së bashku.

Për dy vitet e fundit, Princi William dhe Kate Middleton kanë shijuar pushime të shkurtra në ishujt e afërt të Siçilisë dhe në Mustiquen e largët të Karaibeve, ku festuan ditëlindjen e 6-të të Princit George./abcnews.al