Ylberët u shfaqën mbi qiellin e Britanisë pas vdekejs së Mbretëreshës, Kate Middleton: Ajo po na shikonte

schedule22:48 - 22 Shtator, 2022

schedule 22:48 - 22 Shtator, 2022

Princesha e Uellsit Kate Middleton tha se mbretëresha e ndjerë Elizabeth po shikonte në tokë kur pesë ylber u shfaqën në qiell mbi Balmoral.

Kate, 40 vjeçe, e bëri komentin ndërsa ajo dhe Princi William falënderuan njerëzit që punuan për të organizuar funeralin e Mbretëreshës Elizabeth në Windsor, sipas Daily Mail.

Princi i Uellsit tha se pamja e pazakontë i kishte lënë ata të habitur, duke shtuar: “Sa ylberë janë shfaqur në Skoci? Vështirë se mund të shohësh ylber atje lart, por ishin pesë.”

Kate buzëqeshi ndërsa ajo u përgjigj: “Madhëria e saj po na shikonte nga lart.”

Mbretëresha Elizabeth ia kishte bashkangjitur emrin e saj kështjellës Windsor, ku shfaqeshin edhe ylberët dhe ku ajo kaloi shumë nga koha e saj, veçanërisht pas vdekjes së bashkëshortit të saj të dashur, Princit Philip, në prill të vitit të kaluar.

Ylberët u panë edhe mbi radhën ku ishin krijuar mijëra njerëz teksa prisnin të bënin nderime për trupin e mbretëreshës. /abcnews.al