Xhaka jashtë liste, tjetër skenar për këtë vendim

schedule23:03 - 10 Tetor, 2019

schedule 23:03 - 10 Tetor, 2019

Taulant Xhaka nuk është ftuar në kombëtare për ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë. Trajneri Edoardo Reja, gjatë konferencës për shtyp u shpreh se mesfushori është lënë jashtë për t’i dhënë një mundësi të rinjve, madje përmendi emrin e Lindon Selahit.

Gjatë emisionit Pressing ABC News, u fol edhe për Xhakën dhe sipas asaj që gazetari Anton Cicani, shkaku që lojtari i Basel ka mbetur jashtë është Klaus Gjasula. Mesfushori i Paderborn u paraqit mirë me Islandën dhe shikohet si titullar.

Kështu Xhaka nuk do të jetë ndaj Turqisë, ashtu sikurse edhe lojtarë të tjerë si Armando Sadiku, Mërgim Mavraj dhe Elseid Hysaj. Ndeshja e nesërme është programuar të zhvillohet prej orës 20:45. /abcnews.al