Xhaka e konfirmon, largimi në janar nga Arsenali i sigurt

12:56 | 20/12/201912:560

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, do të largohet nga Arsenali në muajin janar.

Ish-kapiteni i “Topçinjve” i ka komunikuar shokëve të skuadrës se nuk do të qëndrojë më në “Emirates” dhe gjithçka do të mbyllet shumë shpejt.

Xhaka pati një krisje me tifozët e Arsenalit, gjatë zëvendësimit të tij në takimin kundër Crystal Palace.

Bild raporton se do të ketë një rikthim të mesfushorit në Gjermani, aty ku ka luajtur më parë për ekipin e Borussia M’Gladbach.

Hertha Berlin është skuadra më e interesuar për firmën e mesfushorit me origjinë shqiptare, që u transferua tek Arsenali për plot 35 milionë euro në vitin 2016./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono