Xhafaj takon në Gjermani homologun Horst Seehofer

schedule19:37 - 21 Qershor, 2018

schedule 19:37 - 21 Qershor, 2018

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, thotë se Gjermania mbështet integrimin e Shqipërisë në BE. Xhafaj, i cili ndodhet në një vizitë zyrtare në Gjermani, shkroi në Twitter se kishte zhvilluar një takim shumë miqësor dhe produktiv ministrin e Brendshëm Federal, Horst Seehofer.

Sipas Xhafajt, Gjermania mbështet integrimin e Shqipërisë në BE.

“Dritë jeshile për hapjen e negociatave. Seehofer në gjurmët e paraardhësit të tij F.J.Strauss. Mirënjohje pafund Gjermanisë mike”, shkruan ministri i Brendshëm në Twitter./abcnews/al