Wisner takohet me ambasadoren e BE-së: SHBA dhe BE mbështesin integrimin e Shqipërisë

schedule17:30 - 23 Gusht, 2023

schedule 17:30 - 23 Gusht, 2023

I Ngarkuari me punë në ambasadën e SHBA, David Wisner është takuar këtë të mërkurë me ambasadoren e BE-së Christiane Hohmann. Siç njoftohet nga ambasada amerikane, në fokus të këtij takimi ka qenë bashkëpunimi i ngushtë në mbështetje të procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE.

“I Ngarkuari me Punë të SHBA-ve, David Wisner, u takua me ambasadoren e BE-së, Christiane Hohmann, për të pohuar bashkëpunimin e ngushtë në mbështetje të procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE, veçanërisht në fushat e reformës në drejtësi dhe sundimit të ligjit. Ata diskutuan gjithashtu rëndësinë e mbrojtjes së të dhënave në të gjithë sektorët, si dhe nevojën për përshpejtimin e reformave në Shqipëri.”, njofton ambasada.

/abcnews.al