West Ham s’ka dyshime për Rice, u mbyll derën Chelsea dhe United

schedule12:15 - 26 Qershor, 2022

schedule 12:15 - 26 Qershor, 2022

Declan Rice është një nga lojtarët që kërkohet nga Chelsea dhe Manchster United. Paraqitjet e mesfushorit me “Hammers” kanë rënë në syrin e skuadrave të tjera të Premier League, por West Ham nuk ka dyshime.

Sipas “The Mirror” skuadra e drejtuar nga Moyes e dëshiron në radhët e veta anglezin edhe për sezonin e ri të Premier Leagues.

Në këtë mënyrë West Ham s’ka ndërmend të lërë të lirë mesfushorin e saj, pasi lojtari nuk është në shitje. /f.a/abcnews.al