Wenger ka folur për të ardhmen e Mbappe: Koha është kundër PSG-së

schedule16:30 - 24 Janar, 2022

schedule 16:30 - 24 Janar, 2022

Ish-trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka folur për të ardhmen e Mbappe në Canal + France dhe nuk duket shumë optimist për vazhdimin e sulmuesit francez në PSG.

Sulmuesi francez duket larg skuadrës pariziene dhe shumë zëra e kanë lidhur atë me një largim drejt Real Madrid.

“Koha luan kundër PSG-së. Kur je në një situatë të tillë, sa më gjatë të vazhdojë, aq më e vështirë është ta mbyllësh, duke pasur parasysh përvojën që kam. Kam një vit e gjysmë që pres që PSG të rinovohet. Mbappe. Ai është lojtari më i domosdoshëm që ata kanë për mënyrën e lojës së PSG-së. Por ka mbetur pak kohë dhe sot lojtari është i lirë të nënshkruajë me këdo që dëshiron.

Trajneri francez shtoi në lidhje me këtë se “PSG kishte një ofertë të fortë nga Real Madrid. Kur refuzon 180 milionë euro… Edhe për PSG-në është ende një shumë e madhe. Kështu që kur ata refuzuan këto para, mendoj se ata thanë vetë: “Duhet të kemi një sezon të mrekullueshëm, ne kemi Messin dhe nuk mund të përballojmë të humbasim Mbappen, do të arrijmë ta bindim atë të qëndrojë”, ka deklaruar Wenger. /f.a/abcnews.al