Vuçiç vizitë zyrtare në Washington

schedule11:45 - 19 Gusht, 2019

schedule 11:45 - 19 Gusht, 2019

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ndodhet për një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Të martën, ai do të takohet me sekretarin amerikan të Shtetit Mike Pompeo.

Lajmi është konfirmuar nga një deklaratë për media e Departamentit Amerikan të Shtetit. Tema kryesore e bisedës mes Vuçiç dhe Pompeo pritet të jetë gjendja në Kosovë.

Pompeo në New York do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Lindjen e Mesme ndërsa parashikohet edhe një takim mes tij dhe sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres./ABC News Albania 24/7