Vritet një person në Lezhë

schedule08:20 - 19 Qershor, 2019

schedule 08:20 - 19 Qershor, 2019

Një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri në zonën e Mërqisë, në Lezhë.

Sipas policisë, ngjarja e rëndë ka ndodhur për motive të dobëta dhe  viktimë ka mbetur, Gjin Marku. Pas veprimet të para mnë vendin e ngjarjes, policia identifikojë për autor një mik të familjes Marku. Ai është T.GJ i cili është nga Kashnjeti i Lezhës.

Policia është vënë në ndjekje të këtij personi, i cili dyshohet se është fshehur në zonën e thellë të Kashnjetit. Ende nuk dihen shkaqet e krimit dhe rrethanat e tij, por pritet që policia të japë detaje të tjera rreth ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Lezhë/Informacion paraprak

Në fshatin Merqi, Lezhë dyshohet pas nje konflikti për motive të dobëta është vrarë me armë zjarri shtetasi Gjin Marku. Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje ku ka bërë identifikimin e autorit të dyshuar i cili është shtetasi T. Gj.,mik në familjen e viktimës, nga Fshati Kashnjet Lezhë.
Policia është vënë në ndjekje të autorit dhe po vijon puna për kapjen e tij

Në vendngjarje Grupi Hetimor po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

/ABC News Albania 24/7